Czym jest strona internetowa i po co ją robić?

W prosty i mam nadzieję przyswajalny sposób, pokażę Ci podstawy budowy stron internetowych.

Co to jest strona internetowa?

Strona internetowa jest dokumentem hipertekstowym, który jest dostępny w Internecie dzięki serwerom. Możliwy do zobaczenia dzięki przeglądarkom stron internetowych np. Microsoft Edge, Opera, Google Chrome i innym dostępnym na rynku. Sama strona internetowa składa się ze znaczników HTML, kodu CSS, skryptów w JavaScript (umieszczonych w jednym pliku lub w osobnych plikach jak się obecnie zaleca). Pliki multimedialne, takie jak obrazy, filmy czy dźwięki są jej niezbędnym składnikiem. Tyle słowem wstępu. Wiem, że brzmi to dość mocno, ale w sumie jest dość proste. Na każdej już praktycznie stronie internetowej są wykorzystane minimum trzy technologie, dzięki którym można zbudować przyjemną dla oka, ale i funkcjonalną całość.

Do czego służy strona internetowa?

Strony internetowe są zakładane z wielu powodów: marketingowych (np. strony firmowe, sklepy internetowe), promocyjnych (np. strony osób prywatnych), informacyjne (np. blogi). Każdy, kto rozważa założenie strony internetowej ma ku temu określony powód. Strona internetowa to jedno z najważniejszych narzędzi w dzisiejszych czasach. W erze cyfryzacji i Internetu, posiadanie własnej strony www stało się wręcz niezbędne dla wielu przedsiębiorstw, organizacji i osób prywatnych. Dlaczego jednak warto stworzyć swoją stronę internetową i jakie korzyści z tego wynikają?

Co możesz zyskać, posiadając stronę internetową.

Po pierwsze, strona internetowa to nieodzowna w dzisiejszych czasach wizytówka firmy lub osoby w Internecie. Dzięki niej można przedstawić swoje usługi, produkty, doświadczenie zawodowe czy zainteresowania. Potencjalni klienci, partnerzy biznesowi czy pracodawcy z łatwością mogą zapoznać się z ofertą lub portfolio danej osoby, lub firmy. Strona internetowa daje też możliwość prezentowania opinii na temat Twoich produktów czy usług, referencji zadowolonych klientów lub współpracowników, co może wpłynąć i wpływa na zwiększenie zaufania do danej firmy lub osoby. Dzięki stronom internetowym możesz poznawać opinie innych osób, a także zapoznawać się z ofertami bez wychodzenia z domu. Dzięki internetowi życie stało się lepsze i proste. Ale Internet to przede wszystkim strony internetowe i to dzięki nim przekazywane są wszystkie zawarte w nim informacje. Po drugie, strona internetowa to bardzo dobry i sprawdzony sposób na dotarcie do szerszej grupy odbiorców.

W czym strona internetowa może Ci pomóc?

Dzięki pozycjonowaniu strony w wyszukiwarkach internetowych (SEO) reklamom płatnym (SEM) oraz promocji w mediach społecznościowych można zwiększyć widoczność strony w Internecie i przyciągnąć nowych klientów lub partnerów biznesowych. Pamiętaj jednak jedno, media społecznościowe mogą nagle stać się płatne lub niedostępne. Mogą usunąć konto, bo nagle zmieniła się polityka portalu. Posiadając własną stronę i odpowiednio o nią dbając, jesteś widoczny w Internecie przez cały czas. Warto pamiętać, że coraz więcej ludzi korzysta z Internetu, także w celach biznesowych. Posiadanie strony internetowej jest już dzisiaj niezbędne i kluczowe dla rozwoju firmy lub osoby. Po trzecie, strona internetowa pozwala na łatwe i szybkie nawiązanie kontaktu z klientami lub partnerami biznesowymi. Dzięki formularzom kontaktowym, chatom, blogom czy podanym na stronie adresom e-mail lub numerom telefonów, można w łatwy sposób pozyskać nowych klientów, załatwić sprawę w urzędzie, zamówić usługę lub nawet dokonać zakupu z bezpośrednią dostawą do domu. Strona internetowa może też służyć do organizowania spotkań lub rezerwacji online (np. kiedy chcesz zarezerwować nocleg w Zakopanem). To bardzo ułatwia zarządzanie biznesem.

Skorzystaj z profesjonalnej pomocy

Oczywiście, stworzenie i utrzymanie strony internetowej wymaga czasu, nieznacznej ilości pieniędzy i określonej wiedzy technicznej. Dlatego też moje usługi są kompletne i nie zrujnują Ci portfela. Każdy klient jest dla mnie indywidualny. Nie ma dwóch takich samych biznesów, tak jak nie ma dwóch takich samych osób na tym świecie. W dzisiejszych czasach posiadanie strony WWW jest coraz częstszą normą, a nawet już koniecznością, które może przynieść wiele korzyści, zarówno dla firmy, jak i dla osoby prywatnej. Warto więc abyś rozważył tę możliwość i nie marnuj czasu, skontaktuj się ze mną. Pomogę Ci w projekcie i wykonaniu strony internetowej, aby Twój biznes zaczął nową erę w Internecie. Pamiętaj! Konkurencja już czerpie zyski z posiadania strony internetowej, a Ty nie możesz być w tyle.

Opinie 5/5

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry
Skip to content